head_2
but1_1

Хромато-мас-спектрометрична система Agilent 6890N/5973inert (Agilent Technologies, США) призначена для ╕дентиф╕кац╕╖ нев╕домих сполук та для проведення високо селективного та високочутливого к╕льк╕сного анал╕зу методом газово╖ хроматограф╕╖/мас-спектрометр╕╖. До складу системи входить газовий хроматограф модел╕ 6890N та мас-селективний детектор 5973inert. Газовий хроматограф обладнано системою електронного управл╕ння потоками газ╕в, яка у сполучен╕ з високоточною системою температурного контролю, забезпечують стаб╕льн╕сть показник╕в часу утримання досл╕джуваних сполук , симетричност╕ п╕к╕в та дозволяють досягти високого ступеня повторюваност╕ методик хроматограф╕чного анал╕зу. Термостат хроматографа дозволя╓ працювати в широкому д╕апазон╕ температур до 450 С0, з максимальним град╕╓нтом до 120 С0/хв. Кр╕м того, хроматограф обладнано пристро╓м для введення р╕дких та газопод╕бних проб типу Split/Splitless для роботи з кап╕лярними колонками р╕зних д╕аметр╕в. В мас-спектрометричному детектор╕ 5973inert встановлено нове ╕нертне джерело ╕он╕в Inert, використання якого дозволило значно п╕двищити чутлив╕сть спектрометра в пор╕внянн╕ з аналогами, зменшити ступ╕нь деградац╕╖ анал╕т╕в, зб╕льшити максимальну допустиму температуру джерела, що в свою чергу дозволило легко анал╕зувати речовини з високою температурою кип╕ння. Наявний детектор обладнано двома типами джерел ╕он╕зац╕╖: джерело ╕он╕зац╕╖ електронним ударом (EI) та джерело х╕м╕чно╖ ╕он╕зац╕╖ (CI) в присутност╕ метана в якост╕ газа-реагента, що значно розширю╓ можливост╕ системи. Мас-спектрометричний детектор модел╕ 5973inert – детектор з квадрупольним типом мас-анал╕затора. При робот╕ в режим╕ сканування (SCAN) детектор дозволя╓ ╕дентиф╕кувати нев╕дому сполуку з використанням б╕бл╕отечного пошуку. Робота в режим╕ селективного ╕онного мон╕торингу (SIM) дозволя╓ поводити к╕льк╕сне визначення досл╕джуваних сполук на р╕вн╕ десятк╕в фентограм╕в. Система керу╓ться за допомогою х╕м╕чно╖ станц╕╖ на баз╕ персонального копьютера. Окр╕м модуля збору та оброб╕тку даних система забезпечена можлив╕стю б╕бл╕отечного пошуку мас-спектр╕в з б╕бл╕отеками NIST02 (175 тис. сполук) з╕ структурними формулами (145 тис. формул). 

Оcновн╕ техн╕чн╕ характеристики мас-селективного детектора 5973inert 


За останн╕ дек╕лька десятир╕ч анал╕з окремих речовин с складних сум╕шах орган╕чних речовин – харчових продуктах, об’╓ктах оточуючого середовища, ф╕з╕олог╕чних р╕динах, фармацевтичних препаратах набув особливо╖ актуальност╕. Вм╕ст таких анал╕т╕в використову╓ться для характеристики складу, безпечност╕, оц╕нки якост╕ та ефективност╕ оточуючого та використовуваного нами. Орган╕чн╕ сполуки, що п╕длягають анал╕зу, як правило знаходяться в сл╕дових к╕лькостях. А ╖х вид╕лення ╕з складно╖ матриц╕, розд╕лення схожих за природою або ╕зомерних сполук, визначення к╕льк╕сного складу являють собою довол╕ складну анал╕тичну задачу. Серед метод╕в, як╕ дозволяють вид╕лити, ╕дентиф╕кувати та визначити к╕льк╕сно одне ╕з оч╕льних м╕сць займа╓ хроматограф╕я. Як ╕ б╕льш╕сть техн╕к розд╕лення цей метод потребу╓ присутност╕ принаймн╕ двох фаз м╕ж якими в╕дбува╓ться розд╕лення. В залежност╕ в╕д систем фаз, як╕ використовуються в хроматограф╕чному розпод╕л╕ вид╕ляють газову та р╕динну хроматограф╕ю. Серед р╕зноман╕тних метод╕в хроматограф╕чного анал╕зу вони набули найб╕льшого значення та розвитку. Метод газово╖ хроматограф╕╖ передбача╓ переведення анал╕ту в газову фазу. Тому, ╖╖ використання обмежене в╕дносно терм╕чно стаб╕льними та леткими речовинами. Як правило так╕ речовини ╓ мало полярними та г╕дрофобними. Нелетк╕ молекули можуть бути проанал╕зован╕ з використанням газово╖ хроматограф╕╖ лише за умов х╕м╕чно╖ модиф╕кац╕╖ з утворення ╖х летких пох╕дних. Для анал╕зу термолаб╕льних, високо полярних, ╕оногенних речовин, як╕ ╓ малолетючими використову╓ться метод високоефективно╖ р╕динно╖ хроматограф╕╖. Межа використання газово╖ та р╕динно╖ хроматограф╕╖ довол╕ не ч╕тка.

Наприклад, так╕ речовини як жиророзчинн╕ в╕т╕м╕ни, летк╕ орган╕чн╕ кислоти, фталати альдег╕ди, кетони, тощо можна визначати за як методом газово╖ так ╕ р╕динно╖ хроматограф╕╖. На процес розд╕лення в газов╕й хроматограф╕╖ кр╕м температури впливають х╕м╕чна природа анал╕зу та природа нерухомо╖ фази (тип колонки). Для р╕динно╖ хроматограф╕╖ в процес╕ розд╕лення важливим ╓ також природа рухомо╖ фази (як╕сний та к╕льк╕сний вм╕ст розчинник╕в). Тому р╕динну хроматограф╕ю вважають б╕льш складним методом. 

Високоефективний р╕динний хроматограф Agilent 1200 (Agilent Technologies, США) призначений для анал╕за високополярних нелетких сполук. Основними об’╓ктами досл╕джень можуть бути пестициди, харчов╕ добавки, р╕зноман╕тн╕ м╕кробн╕ маркери, продукти бактер╕ального синтезу, ф╕тогормони тощо. Прилад ма╓ модульну структуру, що дозволя╓ зм╕нювати його конф╕гурац╕ю в залежност╕ в╕д поставлено╖ анал╕тично╖ задач╕, виконувати як прост╕ ╕зократичн╕ методики так ╕ складн╕ багатоступенев╕ град╕╓нтн╕. Блок автосамплера, забезпечу╓ ц╕лодобову роботи хроматографа та дозволя╓ проводити анал╕зи в автоматичному режим╕, вакуумна дегазац╕я елю╓нта, термостатування колонок п╕двищують повторюван╕сть та в╕дтворюван╕сть результат╕в хроматограф╕чного анал╕зу. Наявн╕сть д╕одно-матичного, флуоресцентного та мас-селективного детектор╕в дозволя╓ вир╕шувати складн╕ анал╕тичн╕ задач╕ по розд╕ленню, к╕льк╕сному анал╕зу та ╕дентиф╕кац╕╖.

Характеристика хроматографа